会员登录
登录账号:
登录密码:
验 证 码:
您好,您已登录
您有条新到站内短信
会员中心 退出登录
分类导航
点评详情
发布于:2018-9-28 13:33:57  访问:1225 次 回复:0 篇
版主管理 | 推荐 | 删除 | 删除并扣分
Ściek Betonowe Oznacza To Plastikowe?
Aż do wyboru są gotowe szamba z betonu oznacza to tworzywa sztucznego. Jedne dodatkowo drugie mają zalety, jednakże także plus wady. Na które w takim przypadku się postanowić?
Szambo betonowe
Wykonuje się je przeważnie z prefabrykowanych elementów z betonu plus żelbetowych. Produkowane są szamba jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową oraz dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup (dostępne są podobnie modele wielokomorowe). Szamba są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe to znaczy prostokątne) wykonane spośród żelbetonu również PCW plus otwór inspekcyjny, lokaj aż do wyciągania nieczystości (spośród przykrywką blaszany ocynkowanej).
Wadą tego typu szamb jest spory jarzmo. Waga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. W taki sposób spory ciężar zbiornika betonowego być może utrudniać jego transport i montaż. Producenci szamb z betonu tak bywa zapewniają usługi transportowe plus zestaw, dysponując specjalistycznym sprzętem.
Przedtem tymczasem zbiornik zostanie dostarczony przy zalecany adres, powinno się przyrządzić szaniec o szerokości również długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Wypada podobnie zapewnić dojazd aż do wykopu samochodu ciężarowego także dać możliwość rozładunek zbiornika tyłem (częściej) czy bokiem. Pojemnik montowany jest przy użyciu urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest wierzch zbiornika. Miejsce łączenia zbiorników dwuczęściowych jest po pewnym czasie utajnianie warstwą zaprawy wodoszczelnej.
Dół gnilny z betonu jest na pewno solidniejsze od zbiornik na deszczówkęów plastikowych. Jeśli ponad zbiornikiem planujemy np. punkt parkingowe dla samochodu, oznacza to droga dojazdowa do garażu powinno się przegłosować otóż to taki maniera zbiornika. Kloaka z betonu będzie też lepszym rozwiązaniem, podczas gdy mamy starszy rangą zrównoważony wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeżeli w najbliższej przyszłości planowana jest kanalizacja, owo również będzie milszy wybór - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.
Szambo tworzywowe
Wykonuje się je z reguły z polietylenu o wysokiej gęstości i żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe dodatkowo odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Przykładowo: zbiornik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go wobec tego transportować także montować (można to zwłaszcza sprawić we własnym zakresie), do posadowienia zbiornika nie jest konieczny dźwig. Przypadkiem się w ten sposób zdarzyć, że kloaka przestaje nam egzystować potrzebne, skoro wykonano przyłącze kanalizacyjne. Pojemnik taki można jeszcze zużyć aż do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) to znaczy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.
Wadą zbiorników plastikowych jest natomiast mała uporczywość na duże obciążenia. Nie zaleca się miejsca powyżej nimi przeznaczać na parking na rzecz samochodów.
W gruntach o wysokim poziomie wód i gruntach gliniastych (w których może się tezauryzować woda) pojemnik koniecznie trzeba zabezpieczyć przedtem wyporem. W tym celu powinno się go obetonować lub osadzić aż do płyty żelbetowej.
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
我要回复
回复内容
验 证 码
看不清?更换一张
匿名发表 
脚注信息

非凡娱乐开户 Copyright(C)2009-2010